• 0

03 Ekim 2022, 17:20 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Gökçeli Bağ Bozumu Festivali, renkli dakikalara sahne oldu

Gökçeli Bağ Bozumu Festivali, renkli dakikalara sahne oldu

Tokat-Niksar Gökçeli Kasabasında üzüm hasadının yapılması ile başlayan bağ bozumu festivali renkli görüntülere sahne oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Gökçeli Kasabası'nda gerçekleştirilen festivalde jüri üyeleri birbirinden lezzetli üzümleri, pekmezleri ve yaprak sarmaları tattı. Festival eğlenceli dakikalar ile devam ederken TRT Belgesel'de yayınlanan "ŞEHİRDEN UZAKTA" belgeseli yapımcıları ve sunucusu Kıvanç Kasabalı'da festivalde yer aldı. Gökçeli Belediye Başkanı Mustafa Koyuncu "Bağ Yaprağının Başkenti ve Üzümün ana vatanı Gökçeli'dir" dedi.
 
Programa Artova Kaymakamı Erkan Atam, Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, Hasanşeyh Belediye Başkanı Recep Külekçi, Baydarlı Belediye Başkanı İlyas Demir, Gürçeşme Belediye Başkanı Mehmet Çorak, Bozçalı Belediye Başkanı Yücel Gülbahar, Tarım İl Müdür Yardımcısı Ümit Gök, ABYB Genel Başkan Yardımcısı Yakup Orakçı, Yazıcık Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu katıldı.
 
Festivalde Şiir Dinletisi, Halk oyunları gösterisi yapıldı. Sivas'tan katılan Aşık Kaptani sazı ile dinleyicileri mest etti. Festivalde, bağlardan toplanan üzümlerden geleneksel yöntemlerle üzüm  pekmezi yapıldı.
 
 
GÖKÇELİ ÜZÜM VE BAĞ YAPRAĞINDA RAKİPSİZDİR
 
Gökçeli Belediye Başkanı Mustafa Koyuncu konuşmasında "Gökçeli  bir tarım yerleşimidir, burada sadece üretmek değil ürettiğimiz ürünlere de değer katmak gerekiyor. Bir kazanıyorsan iki kazanmak için çalışma yapmak gerekiyor. Bu topraklar bereketli çok farklı ürünler yetişiyor. Kasabamızda yıllardan beri bağcılık faaliyetleri sürmekte. Buranın iklim, toprağı çok müsait. İnsanlarımız da çok gayretli ve değerlerine sahip çıkıyor. Bunlar bir araya geldiği zaman kalitesi yüksek ürünler meydana geliyor. Bu bilinçlendirmeyi daha da artıracağız. AB projeleriyle ve diğer projelerle vatandaşlarımıza destek sağlayarak gelirlerini daha artmasını sağlayacağız. Tüm üreticilerimize 'Sen üret yeter' diyoruz. Biz sizlerin yanındayız. 'Çiftçimizin, bağcımızın emeğini, alın terini heba etmemek için buradayız. Hem üzüm hasadının sevincini paylaşmak hem de derdinizi dinlemek, derman olmak için buradayız. Gökçeli bağ yaprağında ve üzüm yetiştiriciliğinde rakipsizdir" ifadelerine yer verdi.
 
 
Ödüller olarak yılın en tatlı, en sempatik üzüm yetiştiricisi ödülünü Zeynep Miray, İl Tarım Müdür Yardımcısı Ümit Gök'ün elinden aldı. Birincilik ödülü Samet Meriç, ödülünü Gökçeli Kasabası Belediye Başkanı Mustafa Koyuncu elinden aldı. İkicilik ödülü Abdülgafur Üstün, GOP Üniversitesi Rektör Yardımcısı  elinden aldı. Üçüncü Ayhan Öztürk, ödülünü Baydarlı Belediye Başkanı İlyas Demir'in elinden aldı. 
Hami İşler / Yakup Orakçı (Tokat)
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]