• 0

07 Şubat 2018, 16:39 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

AK Parti Tokat İl Kadın Kolları 5`inci Olağan Kongresi Yapıldı

AK Parti Tokat İl Kadın Kolları 5`inci Olağan Kongresi Yapıldı

AK Parti Tokat İl Kadın Kolları 5`inci Olağan Kongresi yapıldı. 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan' da katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Tokat İl Kadın Kolları 5'inci Olağan Kongresi yapıldı. 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan' da katıldı.
 
Kongreye Tokat milletvekilleri Zeyid Aslan, Yusuf Beyazıt, Coşkun Çakır ve Celil Göçer, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, AK Parti İl Başkanı Metin Polat ve yönetimi, ilçe belediye başkanları ve parti yöneticileri ile partili kadınlar katıldı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiklerin terör örgütlerine kaçacak delik arattığını, dünya barışına büyük katkı sağladığını ifade ederek, "Allah Mehmetçiklerimizi korusun." dedi. Karaaslan, Türkiye`de samimiyetle siyaset yapmayan hiçbir yapının başarılı olamayacağının da altını çizdi.
 
 
Kongrede açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı davaya hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Bizleri bu göreve layık gören tüm teşkilat üyelerime teşekkür ediyorum. Kongrelerimizi teşkilatlarımızla birlikte coşku ve bayram havasında gerçekleştirdik. Biz güçlü bir aileyiz. Kadınlar Ak Parti davasını yüreğine koydu. Ak kadınlar her türlü tökezlemeyi göze alarak alanlara indi, yasakların önüne dikildi. Yeri geldi tankların yeri geldi tankların önünde elif gibi dimdik durdu. Hiç durmadı, anne oldu, yol arkadaşı oldu, merhametin eli, onurun samimiyetin temsilcisi oldu, siyasetin öznesi oldu, Ak Parti siyasetinin temeli oldu. Yüksele Türkiye`nin lokomotif gücü olan Ak kadınlar; gece-gündüz, kar-kış-çamur demeden kapı kapı, sokak sokak davamızı anlattı. Bunun adı vefadır, samimiyettir, Ak davadır."
 
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, "Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, duruşuyla, samimiyetiyle, yüreğiyle bugün hem ülkemizin hem de bütün mazlum coğrafyasının umudu oldu. Allah ona hayırlı ömürler, uzun ömürler versin. Bu denli başarının altında yatan unsurlardan bir başkası da teşkilatlarımız, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız. Hepsi fedakarca alışıyor, Allah razı olsun. Özellikle kadın kollarımız için burada bir parantez açmak istiyorum. 4 yıla yakın il başkanlığı görevi yaptım. Belediye başkanı adayı olduğumuz süreç ve bunu izleyen süreç içerisinde soğuk demeden, kar kış demeden özellikle o dönemin konjonktürüne bakarak, kapılar yüzlerine kapansa da asla geri durmadan yerel seçimlerin önemini anlattılar, 17-25 Aralık olaylarının nasıl bir karalama olduğunu anlattılar ve bizim seçimlerimize büyük faydaları oldu. Onun için kadın kollarımıza her defasında çok teşekkür ediyorum. Biz yine kadınlarımız gençlerimiz sayesinde önümüzdeki seçimlerde çok büyük başarılara imzamızı atacağız." diye konuştu.
 
"MİLLETİN KARARLILIĞINI BOZMAYA ÇALIŞIYORLAR"
 
Türkiye`nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Tokat Milletvekili Celil Göçer, şöyle konuştu: "Dünyanın şu döneminde Türkiye`nin içinde bulunduğu durum için fikir jimnastiği yapsanız Ak Parti yerine başka bir parti mesela CHP olsaydı ne olurdu? Allah korusun, maazallah. Bu partinin öyle bir il başkanı var ki; hanımefendi, kaldırımdan söktüğü taşları askerlerin başına atıyor. Bugün Türkiye`nin varoluş mücadelesi verdiği bir savaşın içerisinde psikolojik harbin bir parçası olarak içeride emperyalizmin sözcülüğünü yapıyorlar. Milletin teveccühünü gördükçe açıkça karşı duramıyorlar ama içerde `savaş kötü bir şeydir` diyorlar. Hele bir de bizim tabipler birliğimiz var, bizi temsil etmiyor, doktorları temsil etmiyor. `Savaş halk sağlığı sorunudur` diye bir garabet açıklaması oldu. Bunlar Çanakkale savaşına ne diyorlar acaba, Kurtuluş savaşımıza ne diyorlar acaba? Söylemeye cesaretleri olsa emin olun İstanbul`un fethine de Anadolu`nun fethine de karşı çıkacaklar. Ama milletin birliğini beraberliğini gördükleri için bunları söylemeye cesaret edemiyorlar. Ancak yancılık yaparak, psikolojik harekat yaparak milletin kararlılığını bozmaya çalışıyorlar. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Türkiye artık büyük Türkiye`dir. Türkiye artık dünyada söz sahibi olan bir ülkedir. Türkiye ile güneyde terör koridoru oluşturmaya çalışıyorlar. Ak parti iktidarı olmasaydı bunların hiçbirine ses çıkarılamayacaktı. Çünkü eski Türkiye`de gelen ağam giden paşamdı. Zaten biz de ses çıkarmasaydık, Ak parti ile bu kadar uğraşmazlardı. 15 temmuz yaşanmazdı, 17-25 Aralık olmazdı. Bunların hepsi milletin karalı duruşundan korkulmasının ürünüdür. O yüzden Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.
 
"REHAVET VE TEMBELLİĞE DİKKAT"
 
Afrin`de gerçekleştirilen "Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen asker ve sivillere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Metin Polat, "2002 yılından beri davamıza hizmet etmiş tüm kademelerdeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnandığımız bu davada Türkiye`mizin dünyada hak ettiği yeri alması için çaba gösterdik ve çok büyük kazanımlar elde ettik. Hem maddi hem manevi, insanlarım hak ve özgürlüklerini elde etme noktasında büyük kazanımlar oldu. Bizim hedefimiz ve yolumuz çok uzun. Bizler İslam coğrafyasında, onun da ötesinde tüm dünyada huzurun ve refahın temini için bununla birlikte insanlığın hak ettiği şekilde yaşamasını amaçlayan ve bunun için gayret gösteren bir kadroyuz. 2000`li yıllarda bugünü kıyasladığımızda çok iyi bir noktadayız. Burada altını çizmemiz gereken çok önemli bir nokta var. İnsan yokluk zamanında çok çalışır. Kazanımlar elde etmeye başladıktan sonra rehavet ve tembellik maalesef insana musallat olur. Teşkilat olarak en çok dikkat etmemiz gereken noktanın bu olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
 
"ANADOLU VATANDAN GEÇMEYENLERİN YERİ"
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Anadolu`yu ifade eden, "Anadolu yardan geçenlerin ama vatandan geçmeyenlerin yeridir. Anadolu, yiğitler yetiştirdiği kadar yiğit evlatları yetiştiren anaların da bulunduğu bir yerdir. Anadolu bereketli topraklar demektir. Bereketli topraklar ürün yetiştirir ama aslında onun bereketi yetiştirdiği insandır. Bu açıdan Tokat şanlı bir şehirdir." sözleri ile konuşmasını başladı.
 
"AK PARTİ'DE SİYASET YAPMAK"
 
Ak Parti`de siyaset yapmanın herhangi bir partide siyaset yapmak olmadığını belirten Karaaslan, "AK Parti'de siyaset yapmak bir Türkiye sevdasıdır. Ak Partide siyaset yapmak, hedeflerle, ideallerle, vizyonlarla siyaset yapmaktır. Ak Partide siyaset yapmak birbiri ile omuz omuza dimdik dururken aynı yöne aynı hedefe yürüyebilmektir. Ak Partide siyaset yapmak önce hayal kurmaktır ve inanmaktır ve o hedefe doğru aynı azimle hep beraber varmaktır." dedi.
 
AFRİN DEĞERLENDİRMESİ
 
Karaaslan, Türkiye`nin sınırların ve sınırlarının ötesinde çok büyük bir mücadele verdiğinin altını çizerek, Afrin`de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili şunları kaydetti: "Allah Mehmetçiklerimizi korusun. Biz onlara Mehmetçik diyoruz. `Peygamber ocağı` diyoruz askeriyemize. Ama o Mehmetçikler bugün dünyaya kök söktürüyorlar. O Mehmetçikler ki bugün, terör örgütlerine kaçacak delik aratıyorlar. O Mehmetçikler ki bugün dünya barışına çok büyük katkıda bulunuyorlar. Allah onların hepsinden razı olsun. Bu yüzyılda, 2018 yılında mücadele belki birebir cephede değil ama sınır ötesinde Mehmetçiklerimizle veriliyor. Peki analar duruyorlar mı? Kurtuluş Savaşı`ndan, Çanakkale Savaşı`ndan bir farkı var mı bana söyleyin. Hala dolma sarmadınız mı? Hala içlik örmediniz mi? Hala cepheye, `Çocukların canı çeker, ister, Aslanlar iyi beslensinler ki bizi iyi savunsunlar` demediniz mi? Bunları yapamayanlar semaya ellerini açıp dua etmediler mi sabahlara kadar? İşte biz hala o umudu taşıyoruz hamdolsun. ve o umutla birlikte bir millet olmanın ne demek olduğunu bugün daha iyi idrak ediyoruz. 15 Temmuz çok acı bir tecrübe ile bize bunu öğretti. Ama bugünler, yaşadığımız her acı bizi güçlendirerek geleceğe götürecek. Hani öldürmeyen güçlendirir derler ya, her birinden daha da güçlenerek çıkıyoruz."
 
Siyasilerin bu ülkede söylediklerini, yurt dışında da güçlü bir şekilde söyleyemediği sürece ne dünya ne de ülke siyasetinde yer bulamayacağına dikkati çeken Karaaslan, "Türkiye`de samimiyetle siyaset yapmayan hiçbir yapının başarılı olması mümkün değildir. Batı`da söylediğini Doğu`da söyleyemeyen hiçbir yapının bu ülke için bir gelecek ideali ortaya koyması mümkün değildir. Bu ülke için ne söylüyorsa, yurt dışında gidip bunu daha güçlü ve gür bir sesle söyleyemeyen hiçbir kimsenin inanın bana ne Türkiye`de, ne de dünya siyasetinde bir karşılığı yoktur. Bugün bizler; dünyaya dönüp de `Dünya 5`ten büyüktür`, hem de Birleşmiş Milletler çatısı altında, hem de bütün dünya devlerinin gözlerinin içine baka baka söyleyen bir lider varken, nasıl olur da dik durmayız? Nasıl olur da öz güvenli olmayız? Nasıl olur da mazlumlar için onlar ağlarken, gözyaşı dökerken evimizde otururuz, keyfimize bakarız? Hanımlar böyle bir şey yapabilir miyiz biz? Biz kınalı kuzuları askere gönderen anaların torunlarıyız, evlatlarıyız. Biz onbeşliler destanının yazıldığı Tokat`tan bunu söylüyoruz öyle değil mi?" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekinildi. Kongrede mevcut başkan Havva Sabuncuoğlu, tek aday olarak girdiği seçimlerde yeniden Tokat Kadın Kolları Başkanı seçildi. Sabuncuoğlu'nun yönetim listesi şöyle oldu.
 
ASİL YÖNETİM KURULU: Ayfer Yiğitcanlı, Aynur Öztürk, Aysel Solmaz, Ayşe Aygün, Ayten Güven, Berna Yaraş, Birgül İçlioğlu, Dilek Savaş, Emine Kral, Hamide Atılgan, Hatice Ayalan, Müjgan Coşkun, Neslihan Karaca, Nurgül Karaaslan, Rahime Çalışkan, Rümeysa Koç, Saliç Kaymak, Satiye Uyanık, Seher Delen, Selvihan Çakmak, Selvihan Uçurum, Sema Akgül, Şaziye Karademir, Vildan Altunsoy, Yasemin Danışan, Yasemin Kayral, Zehra Gürbüz, Zehra Işık, Zerrin Bulut
 
YEDEK YÖNETİM KURULU: Nuriye Çatılı, Sefanur Beyazkaya, Hadise Aşıroğlu, Vildan Hançerli, Elif Çağatay, Elif Aybek, Süheyla Bakır, Nuray Güner, Melike Perçin, Nuray Eker, Birgül Alçın, Kezban Güneş, Necla Sözer, Nuray Türkoğlu, Aynur Cantemur
 
ÜST KURUL DELEGELERİ:
ASİL: Havva Sabuncuoğlu, Aynur Öztürk, Emine Kral, Hatice Ayalan, Neslihan Karaca, Seher Delen, Selvihan Çakmak, Vildan Altunsoy, Yasemin Danışan, Zehra Işık
YEDEK: Ayfer Yiğitcanlı, Aysel Solmaz, Sema Akgül, Rahime Çalışkan, Ayten Güven
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]