• 0

08 Kasım 2022, 16:02 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

TSO için, Ali Çelik ile Sami Ülkü koalisyon kararı aldı

TSO için, Ali Çelik ile Sami Ülkü koalisyon kararı aldı

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası'nda başkanlık görevi için koalisyon anlaşması yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ta hafta sonu yapılan seçimlerde Ticaret ve Sanayi Odası’nın 25 yeni meclis üyesi seçildi. Üç başkan adayının yarıştığı seçimlerde iş adamı Erol Can’ın listesinden 12 meclis üyesi, mevcut başkan Ali Çelik’in listesinden 8 meclis üyesi, iş adamı Sami Ülkü’nün listesinden 5 meclis üyesi seçimi kazandı.
 
12 Kasım Cumartesi günü yapılacak seçimlerde yönetim kurulu ve meclis başkanlığı seçimi yapılması için karar alındı. Seçim öncesinde ise Ali Çelik ile Sami Ülkü koalisyon kararı aldı. Alınan kararı iki başkan adayı birlikte kamuoyuna duyurdu.
 
 
Ali Çelik, 2 yıl kendisinin başkan olarak göreve devam edeceğini, 2 yıl ise Sami Ülkü’nün kendi ekibi ile başkanlık görevini yürüteceğini belirterek, “Burada oy kullanan bin 500 üyeden yaklaşık bininin oyunu alan iki ekip birlikte hareket edecek. Üye çoğunluğunu almış iki ekip ticaret odasını birlikte yönetecek” dedi.
 
Sami Ülkü ise iki başkan adayı ile ayrı ayrı görüşme yaptığının altını çizerek, “Kendi grubumuzla yapmış olduğumuz değerlendirmede beyaz listeyi tercih ettik. Bir anlaşma zemini yakaladık. Dönüşümlü olarak 2 yıl sonrasında da biz 2 yıl çalışarak görev süresini tamamlamak üzere anlaşma yaptık” diye konuştu.
 
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve meclis başkanı cumartesi günü meclis üyelerinin oyu ile belirlenecek.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]