• 0

18 Şubat 2018, 23:23 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Meydan Projesi'nin 2 ve 3. Etabı İçin Tören

Meydan Projesi'nin 2 ve 3. Etabı İçin Tören

Tokat Meydan Projesi'nin 2. ve 3. Etap temeli törenle atıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Meydan Projesi'nin 2. ve 3. Etap temeli törenle atıldı.
 
 
Törende Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Ak Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya konuşma yaptılar. 
 
Vali Dr. Ömer Toraman ise yaptığı konuşmada Tokat’ın  tarih, kültür ve ilim şehri olduğunu söyledi.  Vali Toraman,  “Bu coğrafyanın büyük fatihi Danişmend Melik Ahmet Gazi ve arkadaşı gaziler bu bölgeyi fethettikten sonra medeniyetimizin meşalesi olan pek çok eseri de inşa etmeye başlamışlar. O günden bugüne geçen zamanda Tokat medeniyetimizin müstesna bir şehri oldu. Tokat kurucu ve öncü bir şehir, kimlikli bir şehirdir. Bizim medeniyetimize ait izleri tarih boyunca yaşatmış ve bugüne aktarmış bir şehir. İnşallah şimdi de Tokat tarihine, kültürüne, ecdadına yakışır bir şekilde bu eserlere sahip çıkmaya, onlarla yeniden buluşmaya ve buluşturmaya gayret ediyor. Bu manada çok müstesna bir hizmet yürütülüyor. İnşallah bu projeyle beraber Tokat'ımız daha değerli hale gelecek” dedi. 
 
Vali Toraman, çalışmaya maddi destek sağlayan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Tokat Belediyesi ve emeği geçenlere teşekkür etti. 
 
Törene Vali Dr. Ömer Toraman,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Tokat Milletvekilleri, Zeyid Aslan, Celil Göçer, Coşkun Çakır, Kadim Durmaz, il protokolü, Karadeniz Bölgesinden birçok ilin belediye başkanı katıldı.
 
 2018 Ekim ayında bitirilmesi ön görülen proje kapsamında  Meydan Camisi ve Behzat Deresi arasındaki 4 bin metrekarelik alanda yeraltı otoparkı ve üzerine meydan düzenlemesi yapılacak. Taşhan ile Meydan Camisi arasına yapılacak 5 bin metrekarelik bir alanla birlikte toplam 9 bin metrekarelik bir meydan Tokat'a kazandırılacak. Yapılan proje ile Tokat'ın tarihi gün yüzüne çıkacak ve proje şehrin turizmine hizmet edecek.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]