• 0

14 Mart 2018, 19:18 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

TSO başkan adayı Ali Çelik'ten sağlık çalışanlarına tıp bayramı tebriği

TSO başkan adayı Ali Çelik'ten sağlık çalışanlarına tıp bayramı tebriği

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Ali Çelik, sağlık çalışanlarının tıp bayramını tebrik etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“SAĞLIKTA, GELİŞMİŞ ÜLKELERLE BOY ÖLÇÜŞÜYORUZ”
 
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Dr. Ali Çelik, Türkiye’nin sağlık sektörü insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaştığını belirterek, “Geldiğimiz bu noktada büyük emekleri olan meslektaşlarım doktorların büyük katkısı bulunmaktadır. Tüm meslektaşlarımın ve sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutluyorum” dedi.
 
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Ali Çelik, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dr. Çelik mesajında, "Bilgi, beceri, yatırım ve emeğiyle insan sağlığına hizmet eden, tüm tıp camiasının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum" şeklinde konuştu. Türkiye’de batılı anlamda ilk tıp okulunun 14 Mart 1827’de açıldığını ve 1919 yılından bu yana anılan günün, Tıp Bayramı olarak kutlandığını hatırlatan Dr. Ali Çelik, Türkiye’nin bugün tıp eğitimi- teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki performansıyla dünyayla yarıştığını ifade etti. Dr. Ali Çelik açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
“DOKTORLARIMIZ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYOR”
 
Tıp ve sağlık alanındaki başarı sadece bir mesleğin veya kurumun değil, bu alanda faaliyet gösteren bütün meslek grupları ve kurumların birlikte ve koordineli çalışmasıyla mümkün olabilmektedir. Türkiye tıp topluluğu müşterek bir standardı yakalamıştır. Her geçen gün de gelişmekte olması ayrıca takdire değerdir. Bu noktada gelmemizde doktorlarımız ve sağlık çalışanlarının emekleri, özverileri yadsınamaz bir gerçektir.
 
Ülkemizde nüfus artık yaşlanmaya başladı ve ortalama insan ömrü arttı. Dolayısıyla sağlık hizmetlerinde, tıbbi cihazlara olan ihtiyaç ve ilaca erişimde iyileşme, artan refah düzeyi ve farkındalık gibi faktörler nedeniyle ilaç ve tıbbi cihaz talebine ihtiyaç da artmıştır. Ülkemizde bu konuda yapılan yatırımları görüyor, mutlu oluyoruz. Bu alanda verilen mücadelenin de artarak devam etmesini istiyoruz.”
 
“İLAÇ SANAYİİNDE DÜNYADA YERİMİZİ ALMALIYIZ”
 
Sağlıktaki alternatifler üzerinde de duran Dr. Ali Çelik, “Son yıllarda sağlık alanında kaydedilen gelişmelere koşut olarak, dünyada yükselen pazar konumunda olan medikal turizm, termal turizm ve ileri yaş-engelli turizmi alanlarında Türkiye’nin hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve rekabet gücünün artırılması gerekmektedir. Sağlık ve biyoteknoloji alanında yetkinliğimizin artırılmasına yönelik destekler verilmeli ve hassasiyetle üzerinde durulmalıdır. Dolayısıyla, bu alanda dışa bağımlılığın azaltılması ancak stratejik öneme sahip tanı ve tedaviye yönelik milli ürünlerin ülkemizde, uluslararası standartlara uygun olarak üretilmesi ile gerçekleştirilebilecektir” uyarılarında bulundu.
 
Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Dr. Ali Çelik, açıklamasını şöyle tamamladı:
 
“SAĞLIKLI BİR TOPLUM OLUŞTURMALIYIZ”
 
Biyoteknolojik ürünler; dünya ilaç pazarındaki yerini gittikçe güçlendirmektedir. 2020’ye gelindiğinde her 4 ilaçtan 1’inin biyoteknolojik ürün olacağı öngörülen küresel sağlık pazarında, teknolojiyi satın alan değil, teknoloji üreten ve ihraç eden ülke konumuna ulaşmak zorundayız.
 
Bizim en büyük hedefimiz sağlıklı bir toplum oluşturmak olmalıdır. Kanuni Sultan Süleyman, (Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi) der. Sağlıklı nesiller yetiştirelim ki, bunun sonucunda bilimde, teknolojide, ticarette, sanayide dünya ile rekabet edebilir bir konuma gelelim. İnsanlarımız sağlıklı yaşasın ki, ülkemizde huzur olsun, insanlarımız mutlu olsun.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]