• 0

17 Aralık 2022, 11:20 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Yılmaz Karaca'dan Tokat ziyaretleri

Yılmaz Karaca'dan Tokat ziyaretleri

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, teşkilat ziyaretleri kapsamında geldiği Tokat'ta 2 gün boyunca protokol ziyaretleri gerçekleştirdi ve buradaki gazetecilerle toplantı yaparak gazeteciliğe ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Basın Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Bayrak ile birlikte Tokat Gazeteciler Cemiyeti’nin davetlisi olarak Tokat’a gelen Genel Başkan Yılmaz Karaca, burada büyük bir ilgi ile karşılandı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer, yönetim kurulu üyeleri ve Tokatlı gazetecilerin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Yılmaz Karaca, “TGF olarak Anadolu basınının sorunlarını yerinde görmek ve çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi teşkilat ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Kırıkkale, Çorum’un ardından Tokat’ta meslektaşlarımızla sorunlarımızı değerlendiriyoruz, birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendiriyoruz, beklentilerini ve sorunlarını dinleyerek ilgili yerlere ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.
 
 
Asgari kadrolar da azaltılmalı
 
Genel Başkan Yılmaz Karaca, son dönemde basın sektöründeki gelişmeleri de değerlendirerek, “Yeni basın yasası meslektaşlarımızın gündemindeki en önemli konuların başında geliyor. Elbette hem iyi yönleri var hem de sıkıntılı yönleri. Biz endişe duyduğumuz hususları gerekli yerlerle paylaşıyoruz, bu eksikliklerin düzeltilmesinin gerektiğini vurguluyoruz. Olumlu gelişmeler olduğunda da o gelişmeleri sağlayan kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Çünkü TGF olarak biz hiçbir siyasi angajmanın içerisinde değiliz, olmayacağız da. Sorunların çözümü için siyasetçilerle ve kurumlarla diyaloglarımız olacaktır ancak taraf olmak gibi bir durumumuz olamaz. Nasıl ki resmi ilan fiyatlarına yapılan yüzde 100 zam için teşekkür ettiysek, eksiklikleri de dile getiriyoruz. Örneğin ilçe ve orta vasıflı illerde faaliyet gösteren yerel gazetelerin önünde asgari kadro sıkıntısı var, bunun çözülmesi gerektiğini söylüyoruz. Gerek il ve gerekse İlçe gazetelerinin asgari kadrosu düşürülmesi kadrolarda gerçek gazetecilerin istihdamı sağlanmalıdır” diye konuştu.
 
Protokol ziyaretleri
 
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan Yardımcısı Cemal İncesoyluer ve Basın Vakfı Genel Başkan yardımcısı Oğuzhan Bayrak ile birlikte Tokat’ta bir dizi protokol ziyaretleri gerçekleştirdi.

İlk olarak Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’nu ziyaret eden TGF heyeti, daha sonra ise İl Jandarma Komutanı Bahri Bostancı, Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Gökdere’yi ziyaret etti.
 

Genel Başkan Yılmaz Karaca ziyaretlerinde TGF’nin amacı ve çalışmaları hakkında protokol üyelerine bilgi verdi. TGF heyeti ayrıca Tokatlı Gazeteci Hikmet Uluözlü’yü de ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.
 
Karaca Tokat Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti
 
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Tokat Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Yılmaz Karaca, Tokat Gazeteciler Cemiyeti üyelerine gündeme dair çok önemli değerlendirmeler de bulundu ve tüm üyelere teşekkür etti.
 
Tokat Gazeteciler Cemiyeti üyeleri açıklamalarında Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Yılmaz Karaca ve Türkiye Basın Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Oğuzhan Bayrak ‘ı Cemiyet üyelerimizle ağırladık. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz dediler.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]