• 0

27 Aralık 2022, 14:24 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Mantar, '3 Ocak, kamu görevlisi ve emeklisi için milat olmalıdır'

Mantar, '3 Ocak, kamu görevlisi ve emeklisi için milat olmalıdır'

Memur-sen Il temsilcisi, Sağlık-Sen Şube Başkanı Suat Mantar açıklamalarda bulundu

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Asgari Ücreti Yükselten Güçlü İrade, Ocak’ta Kamu Görevlilerinin Alım Gücünü de Yükseltmelidir

👉 Kamu görevlilerinin sorunlarına çözüm üretme mücadelemiz birçok sorunu çözmüş, siyasi irade de çok önemli adımlar atmıştır. Fakat ekonomik dalgalanma alım gücümüzü tekrar düşürmüştür.

👉 Biz, eksiklikleri gören bütün mecralarda deklare eden, çözüm odaklı sendikacılık anlayışımızla güven veren, “Memur-Sen varsa çözüm var” diyenlerin sayısını her geçen gün artıran bir teşkilatız.

👉 Güveni güce dönüştüren, gücümüzle üye, ülke ve yerküre için çalışan bir kadroyuz.

👉 Sorun değil çözüm odaklı sendikacılığı yol haritası yaptık, bunun gereği olarak verdiğimiz mücadeleyle “802 Kazanım” oluşturduk.

👉 Samimi gayretler, büyük fedakarlıklarla bugünlere geldik. Geldiğimiz noktayı önemsiyor, sendikal geleceğin, yeni hedeflerin başlangıcı olarak görüyoruz.
 
 
👉 Memur-Sen olarak amacımız; emeğin değerini yükseltmek, gayretimiz ekmeğimizi çoğaltmak, yol haritamız her bir sorunu çözüme kavuşturmaktır. Bu niyetle, kamu görevlilerinin bütçesini artırmaya, adil gelir dağılımına, ilave zamma her zamankinden çok bugün ihtiyaç var diyoruz.

👉 Bu çerçevede, enflasyon ve döviz kurundaki dalgalanma kaynaklı kayıpları telafi edecek şekilde asgari ücrette gösterilen irade, tereddütsüz kamu görevlilerine yapılacak ilave iyileştirmelerde de gösterilmelidir.
 
👉 3 Ocak, kamu görevlisi ve emeklisi için milat olmalıdır.

👉 Aralık ayı enflasyon verisinin açıklanması beklenmeden, Toplu Sözleşmenin imza tarafı ve yetkilisi Memur-Sen olarak, nasıl ki asgari ücret döviz bazında en yüksek seviyeye çıkarıldıysa, kamu görevlisinin alım gücünü yükseltmede de gösterilen bu irade örnek olmalıdır diyoruz.
 
👉 En düşük memur maaşını görerek; makası daraltacak seyyanen zam yapılmalı, refah payı verilmeli, ilave olarak gelir vergisi %15’e sabitlenmeli, ek göstergenin eksikleri  giderilmeli, sözleşmeli personele kadro çalışmamızın kapsamı daha da genişletilmelidir.

#MemurZamBekliyor
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]