• 0

02 Mayıs 2018, 00:12 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

CHP Tokat İl Başkanı Ali Menekşe'den 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı

CHP Tokat İl Başkanı Ali Menekşe'den 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı

AKP iktidarı döneminde işçi emeğinin yok sayıldığını, sendikal hareketin yok edildiğini belirten CHP Tokat İl Başkanı Ali Menekşe, 'İşçi sınıfı sefalet ücretli ile yaşamını sürdürmeye çalışıyor' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“EMEĞİN DEĞERİNİN YOK SAYILDIĞI 1 MAYIS YAŞIYORUZ”
 
CHP Tokat İl Başkanı Ali Menekşe, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir bildiri yayımladı.
 
Ali Menekşe bildiride, “Bugün çok üzgünüm. Çünkü çalışma hayatı çalışan lehine bozulmuştu. Çok üzgünüm sendikal hareket AKP iktidarı döneminde yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Çok üzgünüm işçiler sefalet ücreti hayatını yürütmeye çalışmaktadır” dedi.
 
AKP’nin Türkiye’nin tüm değerlerini tarihe gömdüğünü, son fabrikaların da birer birer satıldığını ifade eden Ali Menekşe, “Tokat Sigara Fabrikamız satıldı. Üretime devam edecek, dediler. Tarih oldu. Emekçiler sokakta kaldı. Şimdi Turhal Şeker Fabrikamız satıldı. Emekçilerin gelecekleri tehlikede. Üretim sürse bile çalışanlar asgari ücrete mahkum edilecek. Emeği ile geçinen insanın sefalet ücreti ile çocuğunu okutması, hayatını sürdürmesi mümkün gözükmüyor. Sizin adalet anlayışınız bu mu?” diye konuştu.
 
Çok uluslu şirketlerin Türkiye’de cirit attığını, büyümeden kastettiklerinin çok uluslu şirketlerin Türkiye’de büyümesini olduğunu belirten CHP Tokat İl Başkanı Ali Menekşe, “Esnafımız, sanatkarımız, işçimiz çok uluslu şirketlerin köleleri haline geldi. İşyerini kapatan işletmeler çok uluslu şirketlerin elemanı haline geldi. Çok uluslu şirketlerin Türkiye’yi lojistik üssü olarak seçtikleri doğrudur. Çok uluslu şirketlerin Türkiye’yi üretim üssü olarak seçtikleri doğrudur. Çünkü, yatırım destekleri alıyorlar. Çünkü Ar-Ge destekleri alıyorlar. Çünkü asgari ücretle işçi çalıştırıyorlar. Sonunda da kazandıklarını kendi ülkelerine aktarıyorlar. Ne acı bir tablo. AKP bununla övünüyor, bununla gurur duyuyor. Ben bu ulusun bir temsilcisi olarak tüm bunları nasıl sindirebilirim. 1 Mayıslar artık AKP’nin tiyatro sahnesi haline geldi. Tüm bunlara rağmen emekçileri bugünde kutluyorum. CHP iktidarında emekçiler ve sendikalar bu ülkenin asli unsurları olacaklardır. Onların sesi gür çıkacaktır. Tüm emekçilerin önünde saygı ile eğiliyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]