• 0

09 Mayıs 2018, 21:58 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Fatih Demirkol, 'Neden Meral Akşener Cumhurbaşkanı olmalı?'

Fatih Demirkol, 'Neden Meral Akşener Cumhurbaşkanı olmalı?'

İyi Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol, 24 Haziranda yapılacak seçimlerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında 'Neden Meral Akşener Cumhurbaşkanı olmalı?' sorusunun cevapları üzerinde duran Demirkol, çarpıcı tespitlerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ülkedeki borç sarmalına dikkat çeken Demirkol, “16 yıllık bu iktidar döneminde sadece devlet borçlandırılmadı. Devletle birlikte sanayici, esnaf, işçi, memur, çiftçi, öğrenci yani toplumun bütün kesimleri sıcak paraya alıştırılarak borçlandırıldı. Daha sonra bu borçlar her seçim döneminde vatandaşın karşısına bir tehdit gibi çıkartıldı. ‘İstikrarın sürmesi için oy ver’ sloganının arkasında aslında borç batağındaki halkımıza bir tehdit mesajı var. İktidar değişirse, kredilerle gelen sıcak paranın kesileceği, yeni borç bulamayacaklarını düşünen vatandaşlarımız  dahi var. Çünkü çoğu borcunu yeni borçlar bularak ötelemeye çalışıyor. Ama maalesef batak toplumun her kesiminde gün geçtikçe büyüyor. 16 yılda insanlara üreterek paraya ulaşmak yerine, borçlanarak ulaşmasının yolları açıldı. Toplumda bu kadar borçlu insan olunca doğal olarak, geçim ve gelecek endişesi de gittikçe yükseldi. İşte bu sebeple Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ortaya koyduğu, ‘Türkiye Dayanışma Fonu’ çok önemli. Bu fon toplumda kangrene dönüşen borç sarmalına en etkili ve en kestirme çözümü getiriyor. Kredi kartları, krediler ve kredili mevduat hesapları da dahil, vatandaşımızın takibe düşmüş tüm borçlarından bir anda kurtulup rahat bir nefes almasını sağlayacak.” dedi.
 
 
Üretim ekonomisine geçiş için vatandaşların önündeki engele de dikkat çeken Demirkol, “Her seçim öncesi, ‘istikrar sürsün’ şeklindeki tehditlerinde etkisi oy verip iktidara getirdiklerinden sıkıntılarına çözüm bulamayan vatandaş çareyi biraz daha borçlanmakta buldu. Bu durum ‘Türkiye Varlık Fonunun’ devreye girmesi inşallah son bulacak. İnsanımıza daha fazla borçlanma değil, daha fazla üretme, daha fazla organize olma olanağı sağlayacağız. Her sektörde daha fazla ve ürün üretme seçeneği sunacağız. Artan üretimin arz-talep dengesinden etkilenerek değersizleşmemesi için de hükümet olarak yeni pazarlar bulmak için var gücümüzle çalışacağız.
 
Üretim ekonomisi en büyük hedefimiz. Ama sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in bu ekonomi modeline geçişte gerek çiftçi, gerek esnaf, gerekse sanayicimizin borç yükünden kurtulmasının çok önemli olduğunu düşünüyor. 16 yılda edindiğimiz bu acı tecrübeden sonra borçlanarak değil üreterek büyümek, refaha üreterek ulaşmak için, önce ayağımızdaki borç prangasında kurtulmamız gerektiğini söylüyor. İşte bu sebeple de seçildiğinde ilk, ‘Türkiye Dayanışma Fonunu’ devreye sokmayı planlıyor. Sırf bu projesi dahi Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in neden cumhurbaşkanı olması gerektiği sorusuna ayakları yere basan cevap olur.” diye konuştu.
 
Açıklamasının sonunda, ‘Neden Akşener? sorusunu bir kez daha soran Demirkol cevapları şöyle sıraladı. “Sınırlarımızı ateş çemberine çeviren iktidardan ve onların başımıza bela ettiği, zaman-zaman da bize karşı tehdit olarak kullandıkları beka sorunumuzdan kurtulmak için. Aldanmaktan ve aldatılmaktan kurtulmak için, borçlarımızdan kurtulup, önümüze daha rahat bakabilmek için, baskı altına alınan medya ile, halkımızın bir gözünü görmez, bir kulağını duymaz, ihtiyaç halinde sesini duyuramaz haline getirenlerden özgür medyamızı geri almak için, adalet sistemini onarmak ve kuvvetler ayrılığını tekrar tesis etmek için, söylediğimiz bir söz, attığımız bir oy, paylaştığımız bir düşünceden dolayı hain ilan edilmemek için, dinimizin üzerimizde siyasi baskı aracı olarak kullanılmasına dur demek için, kula biat etmeye zorlanmaktan kurtulmak, devlet kadrolarında liyakate geri dönmek için, bütün vatandaşlarımıza eşit fırsat hakkı için, ahlaklı, onurlu, huzurlu ve güvenli bir hayat için Meral Akşener
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]