• 0

25 Ocak 2023, 08:48 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Adem Öz, 'Dijital baskı ile ofset baskı, birbirinin rakibi değil'

Adem Öz, 'Dijital baskı ile ofset baskı, birbirinin rakibi değil'

Lidya Grup Satış Direktörü Adem Öz, 'Dijital baskı ile ofset baskı, birbirinin rakibi değil birbirinin tamamlayıcısıdır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Dijital baskının ofset baskıya oranla, hızlı olması, kişiye özel olması, stok maliyetinin olmaması, az tirajlı işlerde tercih edilmesi ve dijital baskı kalitesinin ofset baskı kalitesini yakalamış olması gibi birçok avantajları bulunuyor. Aynı zamanda, dijital baskı makinelerinde spot renklerin de eklenmesiyle daha büyük bir renk gamutunun olması talebi artırıyor.
 
Dijital baskı ile ofset baskının, birbirinin rakibi değil birbirinin tamamlayıcısı olduğunu her platformda dile getiren Lidya Grup Satış Direktörü Adem Öz, şunları söyledi: “Dijital baskı, öncelikle üretim metodu olarak çok daha pratik ve çok daha hızlıdır. Hız, günümüzde artık bir maliyettir ve çok daha hızlı bir şekilde üretimlerin yapılması istenmektedir. Aynı zamanda, düşen baskı tirajları ve üreticilerin ürünlerini çeşitlendirmesiyle beraber, dijital baskıya olan talep artmaktadır. Tabi sadece bunlar değil, aynı zamanda üreticiler için geleneksel baskıya göre, dijitalde bastığı dokümanları stok yapması da gerekmez. Dijital baskı sayesinde bir yanda ürün üretilirken, diğer yanda kullanım kılavuzu veya etiketin üretimi de aynı anda yapılabilmektedir.
 
 
Dijital baskıdaki teknolojinin gelişmesi ile kalitenin ve baskı çözünülürlüğünün çok yukarıya çıkması, renk gamutlarının çok genişlemesi ve spot renklerin basılabilirliği ilgiyi artırmayı sürdürecektir. Buradaki en önemli konu her zaman ifade ettiğim gibi, ofset baskı ile dijital baskının, birbirinin rakibi değil birbirinin tamamlayıcısı olduğudur. Bir matbaa üreticisi yüksek tirajlı işleri ofsette çözerken, az tirajlı ve yüksek renk gamutuna sahip olan işleri dijitalde çözmeye devam edecektir. Lidya Grup olarak, Xerox, Epson, Efi, Sutec ve Kongsberg markalarımız ile dijital baskı ile ilgili tüm teknolojileri karşılayacak ürün yelpazesine sahibiz.  En son 2022 yılında Kongsberg ile beraber dijital sonlandırıcı tarafında da çözüm üretiyoruz. Kısaca, küçük, orta ve büyük matbaaların bünyelerinde mutlaka bir dijital baskı makinesi yer alıyor ve matbaalar ofsetin yanında dijital baskı makinelerine de ihtiyaç duymaya devam edeceklerdir.” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]