• 0

31 Ocak 2023, 06:55 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta, üniversite sanayi işbirliği için önemli adım

Tokat'ta, üniversite sanayi işbirliği için önemli adım

Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tokat Valiliği Özel İdaresi ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası arasında proje ve destek ofisi işbirliği protokolü imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Protokol, TOGÜ Rektörü Prof Dr Fatih Yılmaz, Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (Tokat TSO) arasında imzalandı. “Proje ve Destek Ofisi İşbirliği” protokolü dahilinde işbirliğine dayalı ortak proje ve araştırma yapılması hedefleniyor. AR-GE hizmeti verecek olan ofis, aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliğine de katkı sağlayacak. Protokol dahilinde kongre, sempozyum, konferans gibi ortak faaliyetlerin yürütülmesi de imzaya alınan bir başka madde olarak dikkat çekti.
 
TOGÜ Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde konuşan Tokat TSO Başkanı Fatih Gökdere, yapılan bu çalışma ile birlikte oda üyelerinin profesyonel hizmete ulaşacağını ve çağrıya çıkılan hibe ve desteklerden azami ölçüde yararlandırılacağını söyledi.
 
 
Tokat TEKNOPARK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz ise protokolle birlikte ortaya çıkan hizmet sayesinde Tokat’taki girişimcilerin ve iş insanlarının çeşitli alanlardaki projelerine üniversite olarak destek olacaklarını söyledi. Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe de imzalanan protokolün özel idare adına iftihar vesilesi olduğunu söyleyerek proje fikrini hayata geçiren, projede emeği olan herkese teşekkür etti.
 
TOGÜ Taşlıçiftlik Yerleşkesinde hizmet veren TEKNOPARK AŞ (Tokat Teknoloji Geliştirme Merkezi) bünyesinde kurulan Proje ve Destek Ofisi Tokat TSO üyelerine proje üretme ve danışmanlık desteği verecek.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]