• 0

31 Ocak 2023, 23:45 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Hatipoğlu Güzelbeyli Köyü'nde düzenlenen Cem'e katıldı

Vali Hatipoğlu Güzelbeyli Köyü'nde düzenlenen Cem'e katıldı

Vali Numan Hatipoğlu, Zile'nin Güzelbeyli Köyü'nde düzenlenen Cem'e katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Cem’in ardından vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Vali Hatipoğlu, Türk boylarına İslamiyet'i anlatması ve dini-tasavvufi Türk edebiyatının temellerini atmasıyla öne çıkan bir şahsiyet olan Hoca Ahmet Yesevi’nin Orta Asya’dan fırlattığı meşalenin sadece Asya’ya değil, Anadolu’nun her tarafına Balkanlar’a ulaştığını söyledi.
 
O meşalenin  aynı burada olduğu gibi pek çok yerde yankılanıp seda bulduğunuı ifade eden Vali Hatipoğlu, “Bizim Orta Asya’dan gelen sözlerimiz Müslüman olmamızdan 80 yıl önce ortaya çıkmış o büyük elim olayı aynı zamanda hem Allah dostu hem de onun Ehli Beyti’ne olan muhabbeti her zaman dile getiren deyişler olmuştur. Hepsi  birbirinden anlamlı mesajlar. Anadolu’yu  Anadolu yapan sizlersiniz.Hacı Bektaşi Veli’nin ifade ettiği gibi “Bir olalım, iri olalım, diri olalım.” Bizler de sadece Türkiye Cumhuriyeti devletinin sınırları altında değil, tüm dünyada milletimizi var etmek, payidar etmek için  sizlerin dualarına, gayretine ve gücüne ihtiyaç hissediyoruz. Bu anlamda bizler, sizler için gayret içinde çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Allah birliğimizi bozmasın diye dua ediyoruz. Çünkü zaafa düştüğümüz anda bizi bu coğrafyalardan sürmeye çalışan düşmanlar hala beklemekteler.  Bunlar bazen İsveç’te Kur’an yakmaya çalışırken ortaya çıkıyor. Bazen başka yerlerde başka şekillerde ortaya çıkıyor. En büyük sebep Türkiye Cumhuriyeti devletinin mazlumların yanında yer alma gücüne sahip olmasını istemeyişlerinden kaynaklanıyor.
 
 
Burada ortaya çıkan güç birliği, kardeşlik, dostluk hepimizin gayretleriyle ülkemizin her tarafında daim olsun inşallah. Sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Her şeyin başı birlik ve beraberlik. “ diye konuştu.
 
Daha sonra vatandaşların talep ve önerilerini  dinleyen Vali Hatipoğlu, köyleri daha yaşanabilir ve mağrur hale getirmek için devletin var gücüyle çalıştığını söyledi. Programa Zile Kaymakamı  Mehmet Ali Akyüz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]