• 0

24 Mayıs 2018, 00:12 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Kavuncu, 'Esnaf ve sanatkâr işçinin temsilcisi olacağım'

Kavuncu, 'Esnaf ve sanatkâr işçinin temsilcisi olacağım'

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, CHP Ankara 2. Bölge 5. sıra milletvekili adayı gösterildi. Ülkücü kökenli esnaf ve sanatkâr temsilcisinin CHP'den aday gösterilmesi seçmen tarafından sevinçle karşılanırken, kulislerde sürpriz olarak değerlendirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye’de son yıllarda esnaf, sanatkâr ve küçük işletmelerin süratle yok olduğunu, zenginin daha zengin, fakirin ise sefalet ücretine mahkûm olduğunu ifade eden Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, “Böyle bir ortamda CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından şahsıma yapılan milletvekilliği teklifini ret edemezdim. Temsil ettiğim kitle süratle yoksullaşmakta, işleri kötüye gitmektedir. Çok uluslu şirketler, uluslararası sermaye AKP’nin yerlilik ve millilik iddiasının aksine ülkemizde tüm sektörleri ele geçirdi. Bu ülkenin bel kemiği esnaf ve sanatkârımız yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Dükkânının kirasını, çalıştırdığı insanın maaşını, vergisi ödeyemeyen bir esnaf ve sanatkârdan söz ediyorum. Üretiyor, satıyor, fakat çekini, senedini tahsil edemiyor. Durum her geçen gün kötüye gidiyor. Böyle bir ortamda çözüm merkezi olan TBMM’de yer almak bizim için bir görev olmuştur” dedi.
 
 
“24 SAAT ÜRETİM GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
 
Milliyetçi Ülkücü kimliği ile tanınan Meral Akşener tarafından da İYİ Parti kuruculuğu teklif edilen fakat kabul etmeyen Murat Kavuncu, “Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu, 80 milyon nüfusumuzu doyuran, aziz milletimizin üç öğün sofrasında bulunan, gece gündüz 24 saat çalışan, Türkiye’nin de 24 saat üretim faaliyetlerini gerçekleştiren esnaf ve sanatkârımızın temsilcisidir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun esnaf, sanatkar ve yanında çalışan emekçilerin geleceğine katkıda bulunma yönünde bir misyon yüklemesi bizleri sevindirmiştir” şeklinde konuştu.
 
“ESNAFIMIZ HAK ETTİĞİ KONUMA GELECEK”
 
Esnaf ve sanatkârın sıkıntılarının derinleştiğini, palyatif çözümlerin de çare olmadığını kaydeden Murat Kavuncu, “Çözüm olarak; Ülke ekonomisinin canlandırılması ve esnaf ve sanatkârlarımızın hak ettiği ve AB ülkelerindeki meslektaşlarının seviyesine ulaştırılması için acilen yasal düzenlemelerin yanında özel teşvik ve destek paketleri hazırlanması gerekmektedir. Seçilmem durumunda bu konuda canla başla çalışacağım. Ayrıca CHP’nin ekonomik programını, adalet anlayışını ve çalışanlara yaklaşımını gerçekçi ve idealist bulduğum için de CHP’den gelen teklifi kabul ettim” şeklinde konuştu.
 
2 MİLYON ESNAF VE SANATKÂRIN TEMSİLCİSİ OLACAĞIM
 
Türkiye’de 491 meslek dalında yaklaşık 2 milyon esnaf ve sanatkârın bulunduğunu belirten Murat Kavuncu, “Özellikle işletme sayılarının çokluğu ülke çapında istihdama sağladıkları büyük katkı ile ekonomimizin can damarını oluşturmaktadır. Fakat son yıllarda esnaf ve sanatkârımız bırakın istihdama katkı sağlamayı, kendisi bile evine ekmek götüremez noktaya gelmiştir. Ülkesini ve milletini seven, ülkesinin birliğini ve dirliği isteyen sessiz çocuğunluğun sesi olacağım. Onların sorunlarını çözme noktasında var gücümle çalışacağım” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]