• 0

24 Mayıs 2018, 19:33 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

'Türkiye'nin arzusu, birlik, beraberlik ve kardeşliktir'

'Türkiye'nin arzusu, birlik, beraberlik ve kardeşliktir'

Yüksek Seçim Kuruluna siyasi partiler tarafından bildirilen adaylar seçim çalışmalarına start verdiler. Seçime 30 gün gibi kısa bir süre kalması nedeniyle 24 Haziran'a kadar her aday büyük efor sarf edecek. Sonuçların açıklanmasının ardından Ankara'dan yola çıkan İyi Parti Birinci Sıra adayı Rıdvan Uz, Biga ve Lapseki üzerinden geniş katılımlı bir araç konvoyu ile Çanakkale'ye geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çok sayıda partilinin araçları ile katıldığı İyi Parti Birinci Sıra Adayı Rıdvan Uz’a ikinci sıra adayı İsmet Balkan da eşlik etti. Uz, konvoy ile Çanakkale girişine gelirken, Ticaret ve Sanayi Odası önünde kendisini karşılayan ailesi ve partililer ile birlikte Çanakkale turu atarak İyi Parti il binasına geçti. 
 
 
Uz, Türkiye’nin ihtiyacının birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu söyledi. Eğitimden sağlığa, işsizlikten sosyal hayata kadar yurttaşların sorunlarını bildiklerini ve bunları çözmek için yola çıktıklarını ifade eden Uz, Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacaklarını ifade etti. 
 
Uz, yaptığı açıklamada, “Seçim için kısa bir süre kaldı. Fakat biliyorsunuz İyi Parti’nin bütün teşkilatları, hemen hemen bir buçuk aydır sahada. Aday adayları ve teşkilatlar gitmedik köy, çalmadık kapı bırakmadılar. Biz de seçime kadar tekrar tekrar halkla buluşacağız. Sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. Bundan sonra ihtiyacımız olan şey, Türkiye’nin arzuladığı, birlik, beraberlik ve kardeşliktir. 24 Haziran’da halkımızın beklentisi var. Türkiye’nin sorunlarını biliyoruz, bu sorunları çözebilecek güçte bir partiyiz. Yüzde 73 oranında olan işsizliğe son verecek bir yapının iş başına gelmesi, adaletin tekrar tesis edilmesi, eğitimin tekrar düzene sokulması gibi birçok sorun var. Tüm bu sorunları üst üste koyduğunuzda, bu ülkeye bir kadın elinin değmesi gerektiğini düşünüyoruz. O da Meral Akşener’dir. Sayın Akşener, seçime yönelik manifestosunu, seçim vaatlerini 30 Mayıs’ta Ankara’da açıklayacak. 31 Mayıs’ta ise ilk mitingini Çanakkale’de yapacak. O nedenle bütün gayretimizle sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmak üzere yoğun bir çalışma temposuna zaten başlamıştık, buna ara vermeden ve daha da büyüterek devam edeceğiz” dedi.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]