• 0

31 Mayıs 2018, 11:48 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Demirkol, 'Turhal Tekrar Göç Alacak'

Demirkol, 'Turhal Tekrar Göç Alacak'

İyi Parti Tokat Milletvekili adayları Fatih Demirkol, İrfan Alpat ve İl Gençlik Kolları Başkanı Baybora Sarıtaşlı, Turhal İlçesinde esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinlediler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çok sayıda partilinin de katıldığı ziyaret programında Turhal ilçesinde yaşayan vatandaşlar Turhal Şeker Fabrikası'nın satılmasından dolayı büyük zarara uğradıklarını ifade ettiler.
 
İlçe ziyaretleri sırasında hemen hemen her vatandaş “Turhal Şeker Fabrikalarının satışında oldukça rahatsız olduğu ve ticaretin Turhal'da neredeyse durma noktasına geldiğini ifade ettiler.
 
Ziyaret programı sonrasında açıklamalarda bulunan İyi Parti Tokat Milletvekili adayı Fatih Demirkol, yapılan ziyaretlerde vatandaşla bilgi alışverişinde bulunduklarını ve halkın teveccühünden ziyadesiyle memnun olduklarını ifade etti.
 
 
Demirkol, açıklamasında Turhal Şeker Fabrikasına da değinerek, “Bir Zamanlar Turhal Şeker Fabrikamız Turhal’ımızın göz bebeği idi. Geçmişte hepimizin hatırladığı gibi Turhal’ımızın nüfusu 95 binlere kadar dayanmıştı. Sürekli göç alıyordu. Turhal Şeker fabrikamız büyük bir istihdam kaynağımızdı. Şuan Turhal’a baktığımızda durum içler acısı. Esnaf dertli, işçi dertli, çiftçi dertli. Çünkü nüfus yok, üretim yok, eski göç alan Turhal’ımız şuan hızlı bir şekilde göç verir hale gelmiş ve nüfus neredeyse bir kasaba nüfusuna düşmüş. Hal böyleyken bizlere kolları sıvama vakti gelmiştir. Yıllardır Tokat’tayız. Tokat’ı tüm ilçeleri ile birlikte karış karış biliyoruz. Sorunları da biliyoruz bu sorunlarının çözümlerini de biliyoruz. Vatandaşımız bizlere bu kutsal görev yani kendi vatandaşımızın kölesi olma görevini bizlere layık görürse eğer Tokat’ımızla birlikte Turhal’lımızı da tüm ilçelerimizle birlikte ayağa kaldırıp bir cazibe kendi ve sürekli göç alan bir kent haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]