• 0

24 Mart 2023, 18:48 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Tokat Heyeti'nde Bakan Yardımcısı Dönmez'e ziyaret

Tokat Heyeti'nde Bakan Yardımcısı Dönmez'e ziyaret

Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Ahmet Turan Aydoğan ve işadamı Rıdvan Kılıç, Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez'i makamında ziyaret ettiler. Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinin teşvik programların kalkınmada 6.Bölge kapsamına alınması istendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ziyaretle ilgili olarak açıklama yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, “Tokat Milletvekilimiz Sayın Yücel Bulut, Yeşilyurt İlçe Başkanımız Ahmet Turan Aydoğan, İşadamı Kardeşimiz Rıdvan Kılıç’la birlikte Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcımız Çetin Ali Dönmez Beyefendiyi ziyaret ederek Yeşilyurt İlçemizin 6. Bölge Kapsamındaki Teşviklerden yararlandırılmasına ilişkin taleplerimizi aktardık. Tokat şu anda teşvik programı kapsamında 5. Bölgede yer alıyor. İlçemiz son yıllarda önemli yatırımlar almaya başlamıştır. İstatistik raporları sonucunda İlçemizde Göçün durduğu İlçemizin hızla büyüyen yerler arasında gösterilmesi bizim için ayrıca mutluluk verici olmuştur. Bunun temel sebebi yeni yatırımlardır. Eğer Yeşilyurt ve Tokat’ın diğer ilçeleri 6. Bölge Kapsamındaki teşviklerden yararlanırsa, tersine göç bile alabiliriz” dedi.
 

TEŞVİKLER YATIRIMI ARTIRACAKTIR

İl ve ilçelerin kalkınmasında teşvik sisteminin son derece önemli olduğunu ifade eden İşadamı Rıdvan Kılıç, “Gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, gelir vergisi stopajı desteği, sigorta primi desteği, faiz desteği ve yatırım yeri tahsisi 6. bölgede uygulanan başlıca bölgesel teşvik tedbirleridir. Bu teşvik sistemlerinden yararlanabilirsek Yeşilyurt’a yaptığımız yatırımlar artacaktır. Tokat ve ilçelerinin kalkınmasına yönelik olarak Milletvekilimiz Yücel Bulut’un gayretleri için de ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TEKNOLOJİK YATIRIMLAR ARTAR

Teşvik sisteminin yatırımların yenilenmesinde, teknolojik yatırımların artmasında ve istihdamda önemli katkılar sağladığını aktaran Rıdvan Kılıç, “Teşvik Sisteminin en önemli amacı ülkenin üretim kapasitesini artırmaya yönelik, hatta cari açığın azaltılması amacıyla ithalat bağımlılığı yüksek olan ara mal ve ara ürünlerin üretilmesini teşviklemektedir” şeklinde konuştu.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 altın kural
Bu yazıyı okumadan konut satın almayın! Projeden konut, sıfır konut veya ikinci el konut satın almadan önce dikkat edilmesi gereken 15 temel kural nedir?

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]