• 0

01 Haziran 2018, 00:04 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Ak Parti listelerinde yeni bir Tokatlı aday: Zafer Sırakaya

Ak Parti listelerinde yeni bir Tokatlı aday: Zafer Sırakaya

Yurtdışı oylarına talip olan AK Parti, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sarıkaya'yı İstanbul 3. Bölge 9'uncu sıradan aday gösterdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Aslen Tokat Reşadiyeli Hasanşeyh Beldesinden olan Zafer Sırakaya, 24 Haziran seçimlerinde her ne kadar İstanbul Milletvekili adayı olmasına rağmen, AK Parti’nin Avrupa’daki yükselen sesi olacak.
 
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanlığına seçildiğinde Zafer Sırakaya, “UETD her zaman için Türk toplumuyla ve kendisini destekleyen Avrupalı toplumla yakın bir diyalog içinde olmaya özen göstermiştir. Gerek diğer sivil toplum kuruluşlarımızla gerekse siyasetçilerimizle, Türk toplumunun beklentilerini karşılama konusunda yapmış olduğumuz çalışmalarımızı, gerek Türk gerekse Alman siyasetine aktarabilmemiz noktasında sizlerin desteğine ihtiyaç duymaktayız”  demişti.
 
TOKAT’IN AVRUPA’DAKİ SESİ
 
Avrupa’daki Tokatlılarla yakında ilgilenen, Tokatlı Sivil Toplum örgütleri ile beraber hareket eden AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Zafer Sırakaya, Avrupa’dan Tokat’a yönelik bir çok yardım faaliyetlerine de öncülük etmişti.
 
AK Parti’nin Avrupa’daki oy oranını artırması beklenen Zafer Sırakaya, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize göstermiş olduğu teveccühten dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bize tevdi edilen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz" dedi.
 
Geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Zafer Sırakaya, UETD 2017 Siyasi Katılım Raporunu da takdim etmişti.
 

Zafer Sırakaya Kimdir?
 
Zafer Sırakaya, 15 Ağustos 1974’te Almanya’nın Herne kentinde doğdu.
 
İlkokulu Almanya’da bitirdikten sonra, kültürümüzün temel değerlerini Türkiye’de alması amacıyla ailesi tarafından Bursa’ya gönderildi. Bursa’da İmam Hatip Lisesi Orta Okulu’nu, ardından Yıldırım Beyazıt Lisesi’ni tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu.
 
Üniversite mezuniyetinin ardından iş hayatına Almanya’da, Türk Hava Yolları’nın Avrupa’daki en büyük satış acentası olan Hami Tours GmbH’de Genel Koordinatör olarak başladı. Turizmde çalıştığı yıllar boyunca, gerek Türkiye – Almanya, gerekse diğer ülkeler arasında yolculuk yapan Türkler ve Avrupalıların hayat tarzlarını, birbirlerine bakış açılarını birebir gözlemleme fırsatını buldu.
 
İş hayatında belli bir deneyim elde eden Zafer Sırakaya, 2004 – 2006 yılları arasında Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) kurucu üyeleri arasında bulundu. Eğitiminin bir kısmını Almanya’da, önemli bir bölümünü de Türkiye’de aldığı için her iki medeniyet ve kültürü yakinen tanıyan ve Avrupa’da yükselen ırkçılık, İslamofobi, yabancı düşmanlığı kavramları ile en etkin mücadelenin birlikte yaşsam kültürü olan Endülüs ve Osmanlı tecrübesini Batı ile paylaşmaktan geçtiğine inanan Zafer Sırakaya, bu görevi esnasında önemli etkinlik ve çalışmaların yapılmasında aktif görevler üstlendi.
 
2014 yılından itibaren Ak Parti Brüksel Temsilciliği’nde başkanlık görevini sürdüren Zafer Sırakaya, 2015 Şubat’ından beri Avrupa Parlamentosu’nda AK Parti’nin üyesi olduğu Avrupalı Muhafazkalar ve Reformistler İttifakı’nın (AECR) Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı vazifelerini de yürütüyor.
 
Zafer Sırakaya 28 Şubat 2016 yılında, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) kongeresinde seçilerek, UETD Genel Başkanı oldu.
 
Evli olan Zafer Sırakaya, çok iyi derecede Almanca ve İngilizce biliyor.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]