• 0

06 Haziran 2018, 01:39 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Akşener, 'Yazlık sarayı su ürünleri fakültesi yapacağım'

Akşener, 'Yazlık sarayı su ürünleri fakültesi yapacağım'

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı ilim yuvasına dönüştüreceğini belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçildiği zaman Marmaris'te yapımı devam eden 300 odalı Devlet Konukevi'ni ise Su Ürünleri Enstitüsü yapacağını açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

3Y YALAN OLDU
 
Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “Yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele edeceğim” vaadiyle iktidara geldiğini hatırlatarak, “16 yıllık AKP döneminde yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar arttı. Türkiye'nin kaderini ilgilendiren seçime bile OHAL'da giriyoruz. Tayyip Bey'in 3Y diye taraf ettiği projesi yalan oldu” dedi.
 
YAZLIK SARAY
 
Seçim beyannamesine Cumhurbaşkanlığı'nın Çankaya Köşkü'ne yeniden taşınacağını koyan Akşener, 113 dönümlük Okluk Koyu'nda inşası süren yazlık sarayı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne bağlı Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü yapacağını ifade etti. “Orayı Su Ürünleri Enstitüsü ya da Meslek Yüksek Okulu yapmak konusunda Muğla halkına söz verdim” diye konuştu.
 
DİYARBAKIR'DA MİTİNG
 
Ramazan Bayramı öncesi Diyarbakır'da miting düzenleyeceğini kaydeden Akşener, şunları söyledi:
 
“Sayın Erdoğan geçmişte muhalefete ‘Sivas'ın ötesine gidemezler diyordu' Şırnak'a Mardin'e, Muş'a, Bingöl'e, Bitlis'e ve Tunceli'ye gittim. Arife günü Van'da iftar yapacağız
 
VEKİL ÇIKARTACAĞIZ

Muş'tan, Diyarbakır'dan, Bingöl'den milletvekili çıkartıp Meclis'e göndereceğiz. Bayramda Ahlat'taki evimde olacağım. Sofra hazırlayacağız size, çok hoş olacak yalnız orası. Ben artık kapıldım gidiyorum bahtımın rüzgarına. O gün sabah bayram namazına gidilecek dönüşte de biz kadınlar sofra kuracağız hepinize. Mitinglerde hep vurguladığım o bayram sofrasını Ahlat'ta kuracağım.
 
DOĞAN GRUBU SATIŞI
 
Doğan Grubu'nun neden satıldığını daha iyi anladım. Yüzde 90'ı senin kardeşim niye bu kadar yazık günah zorladın Ziraat Bankası'nı. Ziraat, 22 yabancı bankayla sendikasyon kredisi alarak bulabildi o parayı. O da şaibeli 850 milyon mu? Yoksa 1.2 milyar mı? Bu da meçhul. Ne kadara satıldığı da meçhul. Hiç aklım almamıştı, yüzde 90'ı senin en azından yüzde 5'ine en azından bir meşruiyet katıyor diye düşünüyordum. Gazetecilere ve işadamlarına baskı yapıldığını biliyorum. İnsanlar henüz Doğan Grubu'nun el değiştirdiğini ne kadar anladı emin değilim.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]