• 0

06 Haziran 2018, 01:43 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

CHP'li Durmaz, 'Esnafın vergisi düşecek'

CHP'li Durmaz, 'Esnafın vergisi düşecek'

CHP Tokat Milletvekili ve Yeni dönem CHP Tokat 1. Sıra Milletvekili Adayı Kadim Durmaz seçim ziyaretlerine devam ediyor. Her gün birçok ilçe ve köyde esnafı, STK ve meslek odalarını ziyaret eden Durmaz, 24 Haziran'a kadar tüm Tokat'ta seçim bildirgesini anlatacak, CHP iktidarı için destek isteyecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

ŞEKER FABRİKALARININ ÖZELLEŞTİRME KARARI İPTAL EDİLECEK”
 
Tokat Milletvekili Durmaz, seçim çalışmaları kapsamında Erbaa İlçesini, Erbaa sivil toplum kuruluşlarını ve meslek odalarını, Yeşilyurt ilçesini, Yeşilyurt esnafını, şeker pancarı tarımıyla geçimini sağlayan Çamlıbel’de Karnıkcık, Kızık ve Ortaören köyleri, Dodurga Köyü, Güzelce Köyü, Günçalı Köyü ve Aydoğdu Köyü’nü ziyaret etti.
 
Ziyaretlerinde çarşı ve pazar esnafını, esnaf odalarını ziyaret eden Durmaz, esnafın sorunlarını dinledi, CHP’nin seçim bildirgesinde esnaf ve KOBİ’lere ilişkin vaatleri anlattı.
 
 
ÜRETİCİSİNİ GÖZETEN BİR EKONOMİ YÖNETİMİ
 
Ülkemiz 24 Haziran’dan sonra çalışanı, çiftçiyi ve esnafı gözeten bir ekonomi politikası izleyecek. Borç değil çare üreten esnaf politikasını getireceğiz. Bugün ülkemizde enflasyon oranı gelişen dünya ülke ortalamalarının 5 katına çıkmış, dış borcumuz 450 milyar doları aşmıştır. Artık esnafımız borçla borcunu kapatma çıkmazına girmiştir. Siftahı unutan esnafımızın artık ayakta kalma mecali kalmamıştır. CHP iktidarında esnafın vergi yükünü hafifleteceğiz. Başta kira stopajını kaldıracağız. Büyümek isteyen, girişimci esnaf ve sanatkârlarımızın birlikler kurmalarının önünü açacağız.
 
ESNAFA, KOBİ'LERE VERGİ DESTEĞİ
 
Esnaflarımıza her alanda destek olacaklarını belirten Durmaz, CHP iktidarında özellikle asgari ücrete kadar olan gelirlere vergi muafiyeti tanıyacaklarını ve gelir vergisi dilimlerine uygulanan haksız kesintileri yeniden düzenleyeceklerini vurguladı.
 
Özellikle KOBİ’lerin borç ve rekabet sorunları yaşadığını da vurgulayan Durmaz, borç sorununu çözmenin en etkili yolunun sadece destekler değil, yapısal düzenlemelerden ve ekonomik kalkınmadan geçtiğini belirtti.
 
FABRİKALAR HALKIN OLACAK
 
Şeker pancarı tarımıyla geçimini sağlayan Çamlıbel köylerini de ziyaret eden Durmaz, hükümetin özelleştirmeye dayanan ve üreticileri göz ardı eden politikalarını eleştirdi. Seçimden sonra ilk işlerinin her alanda adaleti hâkim kurmak olduğunu belirtti.
 
Durmaz: “Adil bir yönetimin hakça bir paylaşımdan geçer. Bu yüzden yandaşlara akan ve halkın alınterinden çalınan her kuruşun hesabını soracağız. Yangından mal kaçırır gibi yapılan özelleştirmeleri yeniden gözden geçireceğiz. Özellikle şeker fabrikalarını, yeniden kamulaştırıp halkımıza, çalışanlarımıza kazandıracağız. Pancar tarımı yok olura, köylümüz, çiftçimiz neyle geçinecek? Göç Tokatlının kaderi değildir. Türkiye’de en çok göç veren 3. İl olarak, üretimi arttırıp, işsizliği bitirmek en önemli görevimiz olacak!” dedi
 
HEDEF: ÜRETEN EKONOMİ
 
Üretime dayanmayan bir ekonomi sürdürülebilir değil. Kişi başı milli gelirimizi 15 bin dolara çıkaracağız. Enflasyon ve işsizliği düşüreceğiz. Özellikle imalat sanayiinde orta ve yüksek teknoloji ihracatını yükseltecek, markalaşmanın önünü açacak yatırımlara hız vereceğiz. Üretime dayalı ekonomik kalkınma modelinden ilk önce esnafımız sonra da tüm halkımız karlı çıkacak.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]