• 0

09 Temmuz 2018, 04:39 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Niksar Belediyesi'den 'Çocuklar okusun diye'

Niksar Belediyesi'den 'Çocuklar okusun diye'

Niksar Belediyesi'nin sosyal projeler kapsamında bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 'Çocuklar okusun diye' adlı yarışma kapsamında yaz tatilinde öğrencilerin okudukları kitaplar aileleri tarafından tespit edilerek, tatil sonunda tespit evrakları belediyeye teslim edilecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bu proje dahilinde birinci olan öğrenciye bisiklet, ikinci öğrenciye tablet, üçüncü olan öğrenciye ise eşofman ile ayakkabı hediye edilecek.
 
Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan “İki yıl önce başlattığımız okuma yarışması öğrencilerimizden büyük ilgi görmüştü. Öğrencilerimizin okuma alışkanlığı arttırmak için bu yarışmayı tekrardan başlattık. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza şimdiden bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyorum” dedi.
 
 
BOL BOL KİTAP OKU HEDİYEYİ KAP!
 
Yarışma hakkında bilgi veren Özdilek Özcan, 'İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin yaz tatili boyunca okuduğu kitapların sayfa sayılarını bir kâğıda yazarak, ailelerinin okuduklarından emin olmaları sonrası sayının altına imzalarını atacaklar. Bu kâğıtları bir zarfa koyup, üzerine isim, sınıf ve okul isimlerini yazıp, okullar açıldığında okul müdürlerine teslim edecekler. Okulların açıldığı hafta kurulan jüri üyelerinin yapacağı değerlendirme ile çocuklarımızı hediyeleri ile buluşturacağız. Üç öğrenci de aynı okuldan çıktığı vakit, o okulumuz da ayrıca ödüllendirilecektir. Detaylı bilgiler okul müdürlerimize iletilmiştir. Şimdiden çocuklarımızı kutluyorum” dedi.
 
Kitap okuma yarışmasında okunacak kitaplar ise; 100 Temel Eser, Türk Klasikleri, Türk Devlet Adamlarının Hayatı, Ünlü Türk Büyükleri, Bilim Adamlarının Hayatları, Dünya Klasikleri, Hayatta Başarı Artırmayı Teşvik Eden Kitaplar, Değerler Eğitimi ve Milli, Manevi ve Ahlaki kitaplar olarak belirlendi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]