29 Ocak 2019, 09:47 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

SİYASİ KARARIM!

SİYASİ KARARIM!

ÖMER ALTIN

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 620 kez okunmuştur

Hayatımın hiçbir döneminde hiçbir cemaat veya tarikatın içinde olmadım. Hiçbir zaman solcu, sağcı da olmadım. Kendimi çocuk yaşta içinde bulduğum Milli Görüş ve Refah Partisi çizgisinde buldum. Ak Parti kurulduktan sonra Belediye Başkanı oylarımı Saadet Partisine, Milletvekili oylarımı Ak Partiye verdim. Bunu da hiç gizlemedim. Aldığım Kuran ve Sünnet eğitimi terazisinde Milli Görüş Partisi ve temsilcilerine de, Ak Parti ve temsilcilerine de pek çok konuda muhalefet ettim.
 
Erbakan Hocamız'ın başında bulunduğu partiye rağmen Erdoğan'ın başında bulunduğu partiyi tercih ederken en önemli kriterim Genel Merkez'in karar noktasındaki İdari yapısının değişmeyen katı tutumları ve değişmeyen isimleri olmuştur.
 
Ak Parti; Üç dönem kuralının çiğnenmesi, Akraba Kadrolaşmaları, Yolsuzluk, Yandaşlık, Yoksuzlukla mücadele de yetersiz kalınması, Ekonomi, Eğitim, Tarım,Sağlık, Savunma politikalarının her hükumet ve bakanla değişip tam bir sistem oturtamaması, Adalet'te güven zedeleyici uygulamalar, Genel Merkezin otoriter ve Tek Adam yönetimine giden görüntüsü, Siyaset dilinin sertleşmesi ve ötekileştirmesi, Parti yöneticilerinin kamu kurum ve kuruluşlarına gereğinden fazla müdahale edip, kararların içinde yer alması gibi nedenlerden dolayı, Oy veremeyeceğim partiye dönüşmüştür.
 
Geçmişte Yerel Adaylar ve yerelde Parti temsilcilerinin içime sinmeyen tavırlarına rağmen Erdoğan'ın hatırına Ak partiye oy verdim.
 
Şimdi Yereldeki Bir kısım siyasiler ve bir kısım icraatleri hoşuma gitse de, Yerelde de aynen tepedeki gibi Akraba kadrolaşmaları, Yolsuzluk, Yandaşlık, Yoksullukla gereği kadar mücadele edilmediğine inancımdan dolayı da bu sefer geçmişin tam tersine Ak Parti'nin seçmenin mesajını doğru anlaması ve Erdoğan'ın gelinen noktayı daha iyi okuması için Sayın Erdoğan yüzünden Ak Partiye oy vermeyeceğim.
 
Daha temiz daha dürüst siyaset anlayışına rağmen Erbakan hocamızı terk ettiğimiz de Ak Partili arkadaşların gösterdiği anlayış ve edep üslubu, bu kararımda da göstermelerini rica ediyorum.
 
Siyasi tercihinden dolayı hiç kimse kınanmamalı, aşağılanmamalı tecrit edilmemeli, ötekileştirilme melidir. Hele hele bir tekfir konusu, Hainlik konusu hiç edilmemelidir.
 
Müslüman ve İnsan kimliğimin dışında hiçbir kimlikle anılmak istemem. İnsanların söylemlerine değil amellerine bakarım. İnsanları yürürken konuştukları ile değil geride bıraktıkları ile değerlendiririm. Benim de öyle değerlendirilmemi isterim.
 
Artık insanları Irkı, Dini, Mezhebi, Cemaati, Tarikatı, Siyasi Duruşu, Serveti, Makamı, Söylemleri ile değerlendirecek dönemi aşmamız gerektiğine inanıyorum.
 
Dostlarıma saygı ile duyurulur.
 
Not: Hucurat 6: "Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz."


 Tokat Olay Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Tokat Olay Gazetesi Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]